logotyp

Výbavička pro miminko

  Zde naleznete seznam kojenecké výbavičky s mými osobními postřehy, ale ne všichni mají stejné potřeby, proto jej berte opět jako ilustrativní, či inspirativní :o)

  BODY NEBO KOŠILKY
  vel. 56 5-7 kusů
  vel. 62 5-7 kusů

  DUPAČKY – velice pohodlné jsou dupačky s patentky mezi nožkama, především při přebalování. Co se týká materiálu, platí to stejné, jako u body. V zimě je dobré koupit alespoň 2 kusy teplých dupaček, ne-li všechny (skvěle se nakupují opět např. v H&M)
  vel. 56 3-5 kusů
  vel. 62 3-5 kusů

  OVERÁLKY – jsou vhodné buď jako alternativa dupaček, nebo na spinkání. Opět s přebalem mezi nožkama a mohou být i teplé.
  vel. 56 2-4 kusy
  vel. 62 2-4 kusy

  KABÁTKY NEBO DVOUDÍLNÉ SOUPRAVIČKY – výborná věc pro choulostivější miminka na doma anebo v zimě místo pletených soupraviček do kombinéz či fusaků. Ovšem pozor na gumu u spodního dílu, většina miminek v prvních třech měsících trpí tříměsíčními kolikami, tzv. prdíky, a těm moc nepomůže, bude-li mít miminko zaškrcené bříško nevhodnou gumou v pase. Z tohoto důvodu proto moc nedoporučuji ani punčocháče. Ale opět jsou výjimky, v H&M koupíte naprosto úžasné soupravičky, které mají místo gumy v pase pružnou pleteninu. I jejich punčocháče jsou velice dobře řešeny.
  vel. 56 1 kus
  vel. 62 1-2 kusy

  PUNČOCHÁČE – nejsou nutné, viz. výše, ale to záleží na Vašem zvážení, roční době a pohlaví miminka. Když budete chtít pro holčičky pidi sukýnky, tak je asi potřebovat budete. Opět doporučuji nepřehánět s množstvím kusů :o)
  PONOŽKY - výborné jsou froťáčky, na léto zase tenoučké bavlněné.
  2-4 páry

  ČEPIČKY – opět dle ročního období
  ZIMA: 2 tenké (bavlna), 1-2 tlusté či pletené
  LÉTO: 2 tenké bavlněné

  RUKAVIČKY – stačí jen v chladných měsících
  2 páry tenkých (bavlna)
  1-2 páry tlustých či pletených

  ZAVINOVAČKA NEBO RYCHLOZAVINOVAČKA – osobně dávám přednost rychlozavinovačkám, je to zavinovačka, která je opatřena klasickým zipem anebo suchým zipem. Není možná tak reprezentativní, jako klasické zavinovačky, ale o to více je praktická. Dá se potom použít i jako peřinka do postýlky či kočárku anebo jako hrací deka. Řekla bych, že nejlepší jsou ty o rozměru 90x90 cm, protože z nich mrňous tak rychle nevyroste a můj dvouletý syn ji používá do teď na spaní a nemůže se s ní rozloučit :o)))
  2 - 3 kusy (ať máte náhradu, když ji perete)

  LÁTKOVÉ PLENY – i když budete používat jednorázové pleny, rozhodně se Vám látkové budou hodit také, a to zejména pod hlavičku do postýlky, kočárku či autosedačky, nebo přes rameno u odříhnutí.
  U většího dítka je pak využijete jako nejlepší bryndáčky. Já osobně mám těchto plen 60 kusů (dohromady i s obrázkovými), ale stačilo by i 40 kusů, jen se pak musí častěji prát. Tyto pleny se vyrábí v rozměrech 70x70 cm, 80x80 cm, jsou buď čistě bílé nebo potištěné obrázky (ty s obrázky doporučuji alespoň 5 kusů- jsou dobré na zabavení dítka např. u lékaře, nebo v kočárku, když na něj svítí sluníčko). Pokud budete pleny užívat opravdu jen jako podložky, stačí rozměr 70x70 cm.
  40 až 60kusů bílé
  5 až 10 kusů obrázkové

  TETRA OSUŠKY – vypadají jako látkové pleny, jen jsou o něco silnější a rozměry mají okolo 100x100cm. Opět se vyrábí v bílé barvě, či potištěné obrázky. Tyto osušky jsou nejlepší na utírání miminek po koupeli, jsou jemné a sají lépe než froté osušky, které bych doporučila nejdříve tak od roku. Já je používám i jako podložku do kočárku, nebo v parných létech místo přikrývky na zakrytí miminka.
  10 kusů (bílé + obrázkové)

  DEKA
  1- 3 kusy letní deky
  1 kus zimní deka

  FUSAK NEBO KOMBINÉZA – na zimu je třeba pořídit buď fusak, nebo kombinézku. Nevýhodou u kombinézky je, že stojí téměř stejně jako fusak a má jen krátkou dobu použitelnosti. U fusaku je dobré zvážit, kde všude jej budete používat. Na trhu jsou fusaky tzv. 3v1, které se různými úpravami dají použít jak do hlubokého kočárku, tak do autosedačky či do sporťáku. Za zmínku také rozhodně stojí zavinovačky do autosedaček, opět jsou na trhu zimní a letní verze.

  KOJÍCÍ POLŠTÁŘ - moc fajn věcička, člověk si tak pohodlně sedne téměř kamkoliv a nebolí ho záda, či ruce, jelikož si miminko krásně podepře :o)

  PEŘINKY DO POSTÝLKY - v dnešní době trpí mnoho dětí alergiemi, proto je lepší jim předcházet mimojiné i vhodnými peřinkami, povlečením a matracemi s pratelným potahem atd. Roztoče jde zlikvidovat pouze při praní nad 52°C. Proto jsou nejvhodnější peřinky s možností praní minimálně na tuto teplotu, to platí i pro ložní prádlo případně i povlak na matraci. Pokud nelze prádlo vyprat, musí být alespoň žehlitelné (nekupovat krepové povlečení). Peřinky nemusíte mít v postýlce od narození miminka, dokonce se to ani moc nedoporučuje. Za prvé by dítko nemělo spát na polštáři alespoň do tří let a za druhé se mu může polštářek dostat přes hlavičku. Ze stejného důvodu se ani novorozencům nemají dávat do postýlek plyšáci. Peřinka je zase pro novorozence příliš těžká a opět se pod ni může děťátko snadno zakutálet. Proto opravdu není potřeba s koupí peřinek nějak spěchat :o)

  POVLEČENÍ - viz. výše tj. pratelné na pokud možno co nejvíce stupňů, lněné nebo bavlněné, a žehlitelné nikoli krepové :o). Lepší je mít alespoň dvoje.
  2-3 kusy

  MANTINEL - dobrá věc, hlavně když postýlka stojí někde v prostoru nebo u studené zdi kvůli průvanu a zimě. Také aby se miminko nedívalo dozadu za hlavičku a nešvidralo z postýlky.

  NEBESA + TYČ NA NEBESA – byť to není až tak můj šálek kávy, tak rozhodně stojí za zmínku. Když synek jako miminko trpěl velkým kašlem, tak jsme je zakoupili z důvodu možnosti vytvoření “vodního stanu” pro lepší dýchání, a ono to pomohlo :o).

  PROSTĚRADLA – na těch v podstatě až tak nezáleží, jelikož je dobré na nich v místě hlavičky nebo nejlépe i pod celé tělíčko rozprostřít žehlenou látkovou plenu a nebo Tetra osušku. Alespoň do prvních tří měsíců, kdy by mělo být miminko v co největší čistotě. Pleny se vyměňují lépe a rychleji, když si miminko i několikrát denně ublinkne, nedrží žádné chlupy a vlasy, které se mohou dostat miminku do pusinky a hlavně se dají žehlit na vysokou teplotu, což alespoň na chvíli zajistí naprostou čistotu
  2-3 kusy

  CHRÁNIČ MATRACE - výborná věc. Matrace se všeobecně špatně udržují a když si dítko hodně ublinkne, či se pročůrá skrz oblečení, tak to alespoň zabrání trvalému poškození matrace. Chrániče se většinou vyrábějí z bavlněné tkaniny či froté s PVC zátěrem. Nejlepší jsou opět pratelné na 60 a vice stupňů.
  2 kusy

  MATRACE – nejlépe se snímatelným pratelným potahem a pokud možno co nejtvrdší.

  POSTÝLKA - rozhodně třípolohová. Výborná věc je možnost demontáže bočnice postýlky, tzn. aby byl rošt napevno našroubován do čílek. Hodně jsme takto postýlku využili, zejména pro to, že náš andílek se neustále v postýlce motal a bouchal. Když jsme demontovali bočnici a přisunuli postýlku k naší posteli, sice zabral kus mé postele, ale spal klidně a už se nebudil :

  MONITOR DECHU + CHŮVIČKA - dva naprosto neocenitelní pomocníci. Když jsem čekala synka, tak jsem se zapřísáhla, že tak zbytečnou věc, jako je monitor dechu rozhodně kupovat nebudu. Po porodu jsem změnila názor, jelikož když člověk toho drobečka vidí, jak je malý a zranitelný, tak by udělal cokoliv, aby se mu nic nestalo. Monitor dechu není jen výborná věc kvůli syndromu náhlého úmrtí, ale především když dítko hodně ublinkává anebo v období největších pádů, kdy se může stát, že se více uhodí do hlavy a ve spánku může začít zvracet. Člověk je tak daleko klidnější a ví, že když se bude něco dít, má možnost alespoň něco udělat. Měli jsme také půjčenou kameru, ale zjistila jsem, že neustále sedím u přijímače a sleduji, co synek dělá, to už jsem si mohla rovnou sednout k postýlce, tak že tu jsme nakonec ani nevyužili :o(. Manžel je elektrotechnik a protože fandíme českým výrobkům, zkoušeli jsme nejprve český monitor dechu, ale ten bohužel měl dosti falešných poplachů a na rošt postýlky se musela dát deska, což pro změnu zamezuje větrání matrace. Proto jsme český monitor vyměnili za značku Angelcare a ten byl naprosto úžasný. Nebyly žádné falešné poplachy, ani nutná úprava roštu postýlky a navíc má v sobě zabudovanou i chůvičku, tak že se zamezí rušení dvou nekompatibilních přístrojů, na což narazíte u ostatních výrobců monitorů dechu.

  KOSMETIKA A HYGIENA


  Bepanthen - já dávám sice přednost obyčejné Kalciovce, jelikož obsahuje navíc kalcium, ale v podstatě je to jedno. Tato mastička se nepoužívá jen na zadeček miminka, ale i na popraskané a natržené bradavky Vašich prsou. Ještě k těm zadečkům, je lépe to mazáním nepřehánět, ať si kůžička sama zvyká, čím častěji ji budete mazat, tím více si zvykne na to, že je promazávána a sama nezíská schopnost samohojení. Pokud není zadeček nějak červený, stačí jej namazat jen tehdy, kdy bude delší dobu v pleně, např. na noc. Obě tyto masti koupíte v lékárnách. K těmto mastem vřele doporučuji „tekutý pudr“ BABÉ- Dětská ošetřující pasta, který je nejen výborný na opruzeniny, ale i na potničky. Krásně je vysuší a napomůže rychlému zahojení.
  “mýdlo” - do uvozovek jsem jej dala především pro to, že miminka rozhodně, minimálně do půl roku, žádná mýdla, šampóny a pěny do koupelí nepotřebují a o to méně vše, co je nějak parfemované a obsahuje mýdlo. Je to zbytečné zatěžování pokožky, která je tenoučká a průsvitná jak pergamen a má rozhodně ještě hodně daleko do pokožky dospělého člověka. Proto je potřeba ji především chránit. Co bych ale ráda předala jako osvědčenou radu, je koupání v přípravku Balneum Hermal, který je vhodný i pro atopiky a používá se i v období léčby dermatitid a vysušené pokožky. K tomu bych jako další vychytanou věcičku doporučila od firmy Bioderma mycí přípravek Atoderm moussant, který naprosto precizně, bez jakéhokoliv dření dětského zadečku odstraní tzv. smolku. Kdo už dítko má, tak ví, jak těžké je smolku z dětského zadečku odstranit a jak často to končí prvními odřeninkami, kdy se maminka snaží zadeček miminku očistit. Balneum se používá do koupelí a moussant gel se dá použít i na sprchování. Oba tyto přípravky seženete v každé větší lékárně. Šampon není vůbec potřeba, klidně jej zastane moussant. Po šestinedělí můžete Vaše miminko umývat i v BABÉ - Ovesný mycí gel.

  vatové tyčinky do oušek a nosíku - výborné jsou anatomické vatové tyčinky se speciálním rozšířeným omotáním, které zabraňuje nechtěnému zaražení tyčinky do nosíku, či ouška.

  olejíček - nejlepší jsou přírodní, nesyntetické a neparfemované olejíčky, které se vyrábí lisováním za studena. Nejen mně se velice osvědčily olejíčky od firmy Eoné, a to především mandlový a olivový. Opět to s olejováním miminka moc nepřehánějte, ať má kůžička možnost naučit se sama promazávat.

  olejíček nebo mast na větry (prdíky) - většina novorozenců trpí tzv. tříměsíčními kolikami, tj.větry. V tomto období to chce opravdu pevné nervy a vytrvale cvičit miminku s nožičkami a masírovat bříško. Velice se mi osvědčil a olejíček Větříček od firmy Eoné. Jedná se opět o přírodní olej bez konzervantů. Mnoho běžně dostupných mastiček a olejíčků je syntetických obsahujících ropu.

  vlhčené ubrousky - nejlépe je alespoň zpočátku žádné nepoužívat a pokud možno omývat zadeček vlhkou látkovou plenou, či papírovým ubrouskem a poté dosucha otřít, než jej zabalíte do pleny. Většina ubrousků je hodně parfemovaných a zbytečně podporují kožní alergie a opruzeniny. Nejlepší vlhčené ubrousky, co se týče alergizujících složek jsou Baby Love z prodejen DM.

  borová voda – na vytírání očiček (koupíte v lékárnách)

  líh 60% - na ošetření pupíku (koupíte v lékárnách)


  JEDNORÁZOVÉ PLENY – na šestinedělí jsem já osobně jsem byla velice spokojena s plenami Happy newborn. Za prvé mají výkroj na pupík, nebo spíš lépe na pahýlek pupíku a za druhé jsou dost široké a drží tvar, tak že i co se týče kyčlí byly úžasné. Tyto pleny koupíte v drogériích a některých supermarketech a rozhodně patří mezi levnější :o). Výborné pleny mají opět v DM Babylove, ty používáme dodnes.

  KOŠ NA JEDNORÁZOVÉ PLENY - úžasná věc, především pokud máte dítko už převedeno na tuhou stravu včetně masa, tak jeho pleny už zrovna nevoní :o). Určitě se také vyplatí, pokud máte dítka dvě, či plánujete další.

  NOČNÍK A SEDÁTKO NA WC - s nočníkem či sedátkem na WC je zbytečné spěchat. Dítka si sami uvědomují, že se jim chce na záchod až kolem 18.tého měsíce, kluci dokonce až po dvacátém měsíci života. Pokud se ale cítíte, že budete prcka učit dříve, tak to samozřejmě lze, ale nejedná se o to, že by to dítko samo vědělo, ale o pouhou maminčinu píli, kdy dítě doslova odchytává. Tak že pokud budete mít dostatek času , pevné nervy, mop a pračku v pozoru, tak vzhůru do boje :o)

  MANIKÚRA - nehtíky miminek by se neměly moc často stříhat, nejlépe je v porodnici vůbec nestříhat (až doma), ale někdy se nehtíky zatrhnu a není zbytí. Já osobně používám kleštičky, přijdou mi i bezpečnější, ale to záleží na každé mamince. Každopádně by neměl chybět pilníček, který bude nový a výhradně Všeho dítka. Zamezíte tak případnému zanesení miminkovských nehtíků plísněmi a ušetříte si zbytečné starosti.

  KARTÁČ A HŘEBÍNEK - pro novorozence jsou vhodné kartáče s přírodním vlasem, jsou daleko jemnější. Hřebínek jsme my osobně vůbec neupotřebili. Hřebínky se většinou prodávají v sadách s kartáčem.

  KOUPACÍ KYBLÍK, NEBO VANIČKA - s vaničkou nemám žádné osobní zkušenosti. Hned z počátku jsem byla nadchnutá pro kyblík a jeho vlastnosti a mé děti také. Ale není kyblík jako kyblík. Kyblík Tummy Tub je opravdu nejlepší, má tu správnou velikost už pro novorozence od cca jednoho až dvou týdnů a jen u něj platí většina výhod spojených s koupáním v kyblíku. Ostatní kyblíky jsou buďto příliš veliké anebo nemají správný tvar, jsou proto vhodné až pro starší děti. Já jsem kyblík na syna používala až do 9-ti měsíců téměř denně, a to byl cekem otesánek a v šesti měsících měl 10 kg :o). Jinak i v roce a půl se na zahradě v kyblíku vyřádil :o))). Dcerku jsem poprvé v kyblíku koupala v téměř 14-ti dnech od narození.

  LEHÁTKO DO VANIČKY ČI VANY - pokud ke koupeli zvolíte vaničku, je dobré si do ní pořídit lehátko. Bohužel s nimi nemám zkušenosti, tak nemohu poradit :o).

  TEPLOMĚR DO KOUPELE – miminko by se mělo koupat ve vodě tělesné teploty, tedy v 37-39°C. Každé miminko má rádo trochu jinou teplotu, ale rozhodně ne příliš teplou vodu. Záleží na Vás, zda budete teplotu vody odhadovat na zápěstí, nebo si pořídíte teploměr. U klasického teploměru musíte počítat s delší dobou, než se Vám teplota zobrazí a proto je regulace vody poměrně nesnadná. Lepší jsou teploměry digitální a v naší nabídce také naleznete digi teploměry zabudované v hračce do vody. Řekla bych, že jsou to dost šikovné věcičky, člověk tak vidí teplotu vody po celou dobu koupání, kdy se zejména starší dítka chtějí déle cachtat a máte doma o jeden krám méně, navíc taková koupací kačenka je opravdu klasika :o))). Teplotu vody lze také měřit některými tělesnými teploměry s infračerveným paprskem určeným k měření teploty na čele či ušním bubínku.

  TĚLESNÝ TEPLOMĚR - mám výborné zkušenosti s čelním a ušním teploměrem, který měří infračerveným paprskem. K těmto zkušenostem jsem bohužel došla až po té, co jsem svého rok a půl starého synka při dvou hned po sobě jdoucích horečnatých onemocněních trápila digi. teploměrem s ohebnou špičkou. Došlo to bohužel tak daleko, že se už nechtěl nechat ani přebalit a moc plakal pokaždé, když jsem ho dávala na přebalovaní pult :o(. Teploměr měřící paprskem je opravdu praktický, spolehlivý a nemusíte dítko na měření vůbec budit. Většina těchto teploměrů dokáže měřit i teplotu tekutin, například v kojeneckých lahvičkách či teplotu vody při koupání.

  ODSÁVAČKA NOSNÍHO HLENU - zde mám opravdu další výbornou vychytávku, a tou je odsávačka na vysavač. Zní to trochu brutálně, ale je naprosto bezpečná a hlavně odsaje i tzv. zadní rýmu, která když zůstane v dutinách, tak může způsobit zánět středního ucha a jiné nepříjemnosti. Opravdu stačí pár sekund a rýma je odsátá. Lze ji použít na všechny druhy vysavačů (s hadicí) a já ho používám na centrálním vysavači.
  Když už jsme u rýmy, tak si dovolím upozornit na některé bezva věcičky.  NOSNÍ OLEJ - uvolňuje nos, rozpouští hleny, ošetřuje nosní sliznici a zklidní podrážděný nos. Opravdu výborný v topné sezóně, hlavně je velice příjemný a nedráždivý :o)
  AEOLUS - směs 100% silic, které napomáhají lepšímu dýchání při rýmě, zahlenění, prochlazení a bronchitidě. Funguje velice obdobně, jako Olynth do zásuvky, jen je přírodní, bez umělých přísad a konzervantů a požívá se do odpařovacích mušliček. Výborně protáhne nos :o)

  LESNÍ BALZÁM - používá se při zahlenění a kašli. Na tohle trpím téměř od narození, a balzám opravdu zabírá :o). Zředěný se dá použít i pro novorozeňata.

  JASÁNEK - čistí vzduch v období chřipek a nachlazení, výborný jako prevence a pomoc při zánětech dýchacích cest. Dá se nastříkat i dítku na pyžamko, či polštářek. Moc pěkně protáhne :o)


  PŘEBALOVACÍ PULT– tato věc je natolik specifická, že si musí každý sám vybrat, co mu sedí. K přebalovacímu pultu můžu říci jen to, že preferuji pulty, které jdou při dosloužení použít i k jinému účelu, například jako komoda, či skříňka do dětského pokoje.

  DUDLÍKY (ŠIDÍTKA) - v těch se bohužel naprosto nevyznám, protože jsme je zatím nikdy nepotřebovali.

  LAHVIČKY, SAVIČKY, STERILIZÁTORY, atd. – u těchto věciček doporučuji jednotný program. V podstatě je jedno, kterou značku zvolíte, ale je dobré zvolit si jednu hned na začátku a pak dokupovat náhradní díly. Já osobně preferuji AVENT i když je trochu dražší, tak má výborně propracovaný celý program od odsávačky na mateřské mléko, přes kelímky na jeho uskladnění, lahvičky, hrnečky kartáč na čistění (výborná věc), víčka, sterilizátory atd…

  JÍDELNÍ POMŮCKY

  ŽIDLIČKA - ta bude potřeba až kolem 8-10 měsíce. Výborné zkušenosti mám s rostoucí židličkou JITRO.

  OHRÁDKA – taktéž není potřeba od samého počátku.

  LEHAČKA – fajn věcička, zejména pro malé zvědavce, kterým se už nechce jen tak ležet v postýlce a koukat do stropu. Takhle si dáte mimi i s lehačkou třeba do kuchyně, umýváte nádobí a mrňousek na Vás kouká a oba jste spokojení :o)

  Doplňky DO POKOJÍČKU - ráda bych upozornila na doplňky do pokojíčku, jsou tam moc pěkné věcičky, které Váš pokojíček oživí :o)

  KOJÍCÍ POLŠTÁŘ - moc fajn věcička, člověk si tak pohodlně sedne téměř kamkoliv a nebolí ho záda, či ruce, jelikož si miminko krásně podepře :o)

  ŠÁTEK NEBO BABY VAK NA NOŠENÍ - nejlepší zkušenosti mám s šátkem.

  AUTOSEDAČKA - PŘIPRAVUJI PRO VÁS ČLÁNEK O TOM, PROČ JE ROZHODNĚ BEZPODMÍNEČNĚ NUTNÉ VOZIT DĚTI V AUTOSEDAČCE, A TO I PŘI CESTĚ Z PORODNICE

  Z naší nabídky

  BIO Kojenecké polodupačky Koala Nice Life modré vel: 56

  eshop
  Bavlněné kojenecké BIO polodupačky Koala Nice Life. Polodupačky jsou jednobarevné, potištěné zajímav...
  166,00 Kč

  BIO Kojenecká košilka Koala nice modrá vel: 56

  eshop
  Bavlněná kojenecká BIO košilka Koala Nice Life. Košilka je jednobarevná, rukávky jsou potištěny zají...
  159,00 Kč

  BIO Kojenecká košilka Lesní přítel modrá vel: 56

  eshop
  Kojenecká košilka Koala Lesní Přítel pro miminka. Košilka je zdobena roztomilým obrázkem lišky a má ...
  125,00 Kč

  BIO Kojenecká košilka Lesní přítel modrá vel: 56

  eshop
  Kojenecká košilka Koala Lesní Přítel pro miminka. Košilka je zdobena roztomilým obrázkem lišky a má ...
  125,00 Kč

  BIO Kojenecký kabátek Lesní přítel béžový vel: 56

  eshop
  Bavlněný kojenecký kabátek Koala Lesní Přítel. Kabátek je jednobarevný s barevným lemem okolo ručiče...
  120,00 Kč

  BIO Kojenecký kabátek Lesní přítel béžový vel: 56

  eshop
  Bavlněný kojenecký kabátek Koala Lesní Přítel. Kabátek je jednobarevný s barevným lemem okolo ručiče...
  120,00 Kč

  BIO Kojenecká košilka Lesní přítel růžová vel: 56

  eshop
  Kojenecká košilka Koala Lesní Přítel pro miminka. Košilka je zdobena roztomilým obrázkem lišky a má ...
  125,00 Kč

  BIO Kojenecká košilka Lesní přítel růžová vel: 56

  eshop
  Kojenecká košilka Koala Lesní Přítel pro miminka. Košilka je zdobena roztomilým obrázkem lišky a má ...
  125,00 Kč

  BIO Punčocháče Bavlnik bílá vel: 50-56

  eshop
  Punčocháče dětské Bavlnik BIO bílá vel: 50-56
  - dětské žebrované punčocháče ze 100% bio bavlny ...
  133,00 Kč
  Ráj miminek - kojenecké oblečení, kočárky

  Naši partneři: lesnicke potreby.cz – lesnické potřeby, oblečení a obuv do lesa / zdarmaprodeti.topstranky.cz – pohádky,omalovánky, vystřihovánky,hry pro děti / taboriste.cz-prázdniny na koních,tábory, akce s koňmi,e-shop s koňskými potřebami / tisina.cz- dětské tábory integrovaného záchranného systému, plné akčních zážitků / skolkazirafka.cz - Mateřská školka a jesličky Žirafka,s nepřetržitým provozem / Obchod-aromedica.cz - farmaceutická a přírodní kosmetika, potravinové doplňky, veterinární přípravky / Pomůcky-potřeby-proseniory.cz – pomůcky a potřeby pro seniory, akce pro seniory, aktivní život seniorů
  Login
  HOME Ráj miminek
  Nákupní košík
  položek v košíku: 0

  Created by © 2009-2012 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek Tvorba www stránek a e-shopů
  Doporučujeme: | Váhy Analytika